ICQRAJA NEWSLETTER No 35.

[Dej of d dej]

Utorak 31.10.2000.

[Novosti]

1. kvantitet a ne kvalitet (sa kvantitetom dodje nesto i kvalitetno,
neki toliko zanemare kvantitet da kvalitet ne moze doci do izrazaja)
2. icqrajo sta ima kod vas ???
3. nema 3.
Sta je novo???? Nista. Sve staro :).
Ja ... dobio sam cetiri iz bosanskog jezika (iz pismene). Zar ne vidite
kako se lijepo izrazavam? Komentar je bio: "Spretan izraz i tecne
misli!". Eto ... :)

[Song of d dej]

SEX PISTOLS - ANARCHY IN THE UK

Right ! NOW ! ha ha ha ha ha

I am an antichrist
I am an anarchist
Don't know what I want but
I know how to get it
I wanna destroy the passer by cos I

I wanna BE anarchy !
No dogs body

Anarchy for the U.K it's coming sometime and maybe
I give a wrong time stop a trafic line
your future dream is a shopping scheme cos I

I wanna BE anarchy !
In the city

How Many ways to get what you want
I use the best I use the rest
I use the enemy I use anarchy cos I

I wanna BE anarchy !
THE ONLY WAY TO BE !

Is this the M.P.L.A
Or is this the U.D.A
Or is this the I.R.A
I thought it was the U.K or just
another country
another council tenancy

I wanna be an anarchist
Oh what a name
Get PISSED DESTROY !

[Ivent of d dej]

Danas sam odsustvovao sa dva-tri casa zbog toga sto sam uredjivao, tj.
"kompjuterski obradjivao" novine koje je Esad trebao uredjivati, tj.
"kompjuterski obradjivati". Esadovo odsustvo je, kao i uvijek, bilo
opravdano ("Ne mogu se probudit`!") Meni je dobro doslo. Napravio sam
naslovnu stranicu sto sam ruznije mogao iz protesta prema direktoru,
pedagogici, profesorici informatike i svim ostalim usijanim glavama
koje ne dozvoljavaju koristenje kabineta informatike u svrhe u koje bi
on trebao biti koristen (pravljenje novina). Ali nema veze, koliko para
toliko i muzike! Za one koji se pitaju, ne namjeravam se dalje baviti
uredjivanjem novina. (Dok se uslovi ne promjene i ne uvidim neku licnu
korist od toga.) Kako su, u nasoj skoli, stvari inertne do ludila,
Zecic ce uredjivati novine. On se sam ponudio da napravi web stranicu
gimnazije bez ikakve naknade. Mozda mu nametnu i novine. :)))


[Vedr of d dej]

Hm ... kad pogledam kroz prozor, vidim oblacno nebo. Ali, na prozoru
(refleksija) vidim vedro nebo.  Pa, onda da rezimiramo :)))!!!
Umjereno oblacno! Nije toliko hladno ...

[Mudrosti of d dej - "izvadci" iz Behara]

- Mudrost ljudi po izboru se sudi, a vrijednost jedino po cinu.
- Ako mozes srdzbu obuzdati, svakoj sreci i dobru se nadaj.
- Dok te glede tvoji prijatelji, dotle ces se i ti veseliti.
- Dobra sreca naopakih ljudi - zla sreca cijelom narodu.
- Sta ko zbori, u to i vjeruje.
- Tvrdici je i kamenje zlato.

[Latinska izreka of d dej]

Dum spiro, spero!

[Biseri jedne pedagogice]

- Kolko me mozes a da ne trepnes. (nasa draga pedagogica je ovdje
zaboravila staviti glagol pa je recenica dobila vrlo dvosmisleno
znacenje i cast da bude zabiljezena u niski "bisera jedne pedagogice")


[Cosak]

Izvinjavam se sto nema coska, ali stvarno nisam imao vremena.
I izvinjavam se sto je virus neredovnog pisanja newslettera
od Ese presao na mene ... nadam se da se necu razboliti...

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (strasni pisac
pismenih zadaca ;))))

Copyright (c) ICQRAJA team